FAQ

Kdo se může na Hackathon hlásit?

Kdokoliv starší 16 let, kdo rád pracuje s daty či má kreativní smýšlení .:)

 

Kolik členů musí mít tým?

Týmy budou 3 – 5 členné. Již vytvořený tým však není podmínkou přihlášení – hlásit se můžete i jako jednotlivec.

 

Bude se konat WarmUp?

Rychlejší z Vás možná zaznamenali informaci o tom, že se 29. května bude konat přípravný event k Hackathonu, tzv. WarmUp. Tuto akci jsme se nakonec rozhodli začlenit do pátečního programu samotného Hackathonu. Pondělní volný večer můžete proto využít například k domácímu generování myšlenek a idey, kterou budete chtít na Hackathonu rozpracovávat. 🙂

 

Musím na Hackathon přijít již s konkrétním nápadem??

Je to vítané, nikoliv nutné. K lepšímu zamyšlení se nad tím, co byste chtěli řešit, Vám níže předem nastiňujeme data, která budete mít k dispozici.

 

S jakými daty budeme pracovat?

Pracovat budete moci s daty Dopravního podniku města Ústí nad Labem – např. s podrobnými informacemi o MHD (trasy, intervaly a počty spojů, jejich naplněnost, počty prodaných jízdenek), budete znát data o průjezdu vozidel skrz určité křižovatky, hustotu dopravy, strukturu parkovišť, k dispozici bude také hluková mapa. Získáte statistická anonymizovaná data o plánování tras a vyhledávání na portále Mapy.cz. Pokud by poskytnutá data nestačila, budete moci demonstrovat využitelnost Vaší myšlenky na datech z jiných měst.

 

Co bude k dispozici a co musím mít s sebou?

K dispozici budete mít výše uvedená data, open data, nástroje (Microsoft Azure), mentory, internetové připojení, zajištěno bude jídlo, pití a prostor pro relax a spánek a sprcha – vše zdarma. S sebou mějte vlastní notebook, spacák a karimatku.

 

Mohu se přijít podívat pouze jako host?

Po konzultaci s partnery soutěže musíme vzhledem k citlivosti dat, se kterými budou soutěžící pracovat, účast hostů omezit. Na soutěž je možné se přijít podívat v době jejího zahájení (pátek 2. 6. od 17:00 do 19:30) a na finální prezentaci projektů a vyhlášení výsledků (neděle 4. 6. od 14:00). Pokud byste si soutěž chtěli užít více, budeme moc rádi, pokud se zúčastníte jako soutěžící.

 

Jakékoliv další dotazy směřujte na hackathon@icuk.cz či se ptejte prostřednictvím online chatu vpravo dole.