Projekty

1. místo

DATAPIE

Projekt jízdních dokladů v podobě čipové karty, která umožní městu získávat detailní data z Ústecké dopravy a přispět tak k jejímu vylepšení. Zároveň umožňuje cestujícím získat doklad zpět v případě, že jej ztratí.

 

2. místo

INTELIGENTNÍ AGREGÁTOR

Informační portál, který upozorní občany na mimořádnosti a novinky z místa, ve kterém se právě nacházejí. Prostřednictvím aplikace se tak každý může snadno a rychle dozvědět o hrozbě povodně, zhoršení stavu ovzduší či o blížícím se termínu čištění ulic.

3. místo

EASY MHD APLIKACE

Aplikace ro chytré telefony, která vyhledá turistům trasu a spoj z místa na místo bez nutnosti znalosti názvů a poloh nejbližších zastávek a ve finále umožní i nákup jízdenky. Navíc funguje v mnoha módech a usnadňuje tak cestování hendikepovaných či seniorů.

Cena diváků

OPTIMALIZACE MHD

Aplikace, která posílá uživatelům upozornění, aby nepropásli vybraný dopravní spoj. Upozornění člení dle jejich urgentnosti – každý tak snadno pozná, zda se může na autobus vydat pomalou procházkou, nebo zda by měl raději běžet či dokonce počkat na další spoj, který mu rovněž vyhledá.

Ostatní soutěžní projekty

SMART ZASTÁVKY MHD

Koncept chytrých betonových zastávek, které cestujícím zpříjemňují čekání na jejich spoj – například možností brouzdat po internetu skrze wifi připojení, bezdrátovým nabíjením elektroniky či zobrazováním příjezdů spojů s případným aktuálním zpožděním. Celá zastávka je navíc díky solárním panelům energeticky soběstačná.

HOUSEKEEPING

Koncept řešící dva problémy města najednou – chátrání budov a bezdomovectví. Projekt dává lidem bez domova střechu nad hlavou výměnou za jejich péči o ni. Výhodný je tak nejen pro občany v tíživé sociální situaci, ale také pro vlastníky těchto budov.

EASYLOC

I při sportu platí, že ve dvou se to lépe táhne. Aplikace EASYLOC Vám proto najde na sportování parťáka, nebo dokonce celý tým. Nabídka sportů, při kterých se budete moci motivovat navzájem, je velice rozmanitá – od běhání přes fotbal až po lezení na skalách.

OBČAN.CZ

Občan.cz je portál, který hlídá všechny Vaše kartičky. Na jednom místě tak najdete nejen termíny skončení platnosti občanského průkazu či kreditní karty, ale zároveň se dozvíte, kolik bodů jste nastřádali ve věrnostních programech Vašich oblíbených obchodů.

SPOLUJÍZDA.CZ

Aplikace sdružující rodiče, kteří potřebují včas a bezpečně dopravit své děti do školy, školky či na zájmový kroužek. K řešení tohoto problému postačí vybrat místa odkud kam a preferovaný způsob dopravy – autem, pěšky či MHD. To vše v lokální a ověřené komunitě, díky které nemusíte mít o své děti strach.